Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ginny probudil křik dítěte. Honem vběhla k němu do pokoje. Sklonila se nad postýlkou a sledovala Lilly jak je spokojená že k ní máma přiběhla. Ginny se na ni usmála a vytáhla ji z postýlky. Asi měla hlad. Nakrmila ji a chvíli si s ní hrála. Koupila jí takovou malou mudlovskou hůlku a malé mudlovské košťátko. Aby si její dcerka aspoň mohla hrát že je kouzelnice. To bylo něco, co si její matka odepřela. Hůlku schovala mezi fotografie do šuplíku, který od přistěhování nevytáhla. Položila Lilly zpět do postýlky a ta se na ni usmála. Měla oči zelené jako Harry a vlasy zrzavé až červené jako ona. Při vzpomínce na Harryho ji bodlo u srdce. Posmutněle potom stála u okna a sledovala ten nudný mudlovský život na nudné mudlovské ulici. Náhle jí opět tolik chyběl...

Potter Harry
jeho kancelář
Ministerstvo kouzel
Harry znuděně kouknul na sovu, která mu donesla další dopis. Asi zase někdo bude tvrdit že viděl nebezpečného Smrtijeda, kterého ještě po pádu Vy-víte-koho ministerstvo nechytilo. Zoufale přečetl dopis a nemýlil se. Zavolal na Tonksovou-Lupinovou, která hned přiběhla.
"Co potřebuješ, Harry?" zeptala se zkušenější bystrozorka.
"Ale, tady zase došel dopis že někdo viděl poblíž Oxfordu Smrtijeda, jak jim kradl zelí." řekl Harry a podával jí dopis k přečtení. "Prý je určitě na útěku a nemá stálý domov, podle zoufalství se kterým to zelí rval ze záhonu. Mohla by jsi se na to podívat?" podíval se na Lupinovou. Nymfadora přikývla a odběhla si pro koště.
Harry se zničeně podíval na fotografii na stole, jedinné místo které ještě nebylo zaházené dopisy a papíry. Smála se tam na něj Ginny Weasleyová společně s jeho maličkostí poblíž Hagridovi boudy a on ji tam šťastně objímal. Pousmál se a roztáhl si mapu, kde ještě Ginny nehledal. Jakoby se propadla ze světa pryč.
Prudce se narovnal. No jistě, z kouzelnického světa pryč! Proto nemají žádné zprávy o použití její hůlky, proto není ani u Ollivanderových záznam o tom, že by si koupila novou! Harry ani nedýchal. Kde jen může mezi mudly být? Začal prohledávat místa na mapě, ale stále se mu vracel v hlavě tichý hlásek: 'Kde jinde než v Londýně, tam si jí mudlové ani nevšimnou!' Vytáhl mapu Londýna a začal ji zkoumat. Ale ať by hledal jak chtěl, stejně mu připadalo že na těch místech by Ginny nezůstala. Vzdal to a šel navštívit Weasleyovi na Grimauldovo. V jednom si byl ale skoro jistý - zřejmě nezůstala v Londýně.

Ginny seděla v křesle u okna a spala. Její dcerka ji pozorovala. Rozesmála se, když viděla že na okno klepe sova. Její matka se vzbudila a usmála se na ni, sovu pustila dovnitř a dala jí kousek krmení. Vzala si od ní dopis který přečetla a složila do šuplíku. Sovy si ji našly, ale ona na dopisy nikdy neodpovídala. Opět sovu vypustila z okna a usmála se na Lilly, která se opírala u příčky postýlky. Popadla ji do náručí a vyhodila kousek do vzduchu. Lilly se smála a vřískala štěstím. Ginny ji po chvilce utrmácenou k spánku položila do postýlky a dopis si přečetla ještě jednou.

Naše milovaná Ginny,
moc tě všichni zdravíme. Neodpovídáš na naše dopisy a tak se strachujeme, jestli jsi v pořádku. Sirius a Hermiona vychovávají společně děťátko, Siri se totiž ujal role "chůvy", Ron je stále totiž na cestách. Jo a Lupinovi pomalu připravují jejich malou na první košťátko. Škoda že tady nejsi s námi a nevidíš to štěstí. Harry sem někdy zajde, ale vždycky je posmutnělý a ptá se, jestli jsi se neobjevila. Hledá tě, Gin. Tátu v práci povýšili a Percy už je náměstek ministra! Ale to vše asi už víš, pokud odebíráš Denního věštce. Mimochodem, Lenka a Neville chystají svatbu a Fleur s Billim se rozhodly "praštit" do toho podruhé. Ale přijeď na Grimauldovo, uvidíš sama. Všichni teď bydlíme tady nebo poblíž, snad se ukážeš.
S láskou
tvá matka

Ginny stekly z tváří slzy. Pohlédla oknem ven na Londýn. Tam někde se všichni scházejí. Chybí mi a já jim. Co tady vlastně ještě dělám? Harry mě už odpustil, asi už dávno. Proč se jim nezajdu ukázat?
Otočila se na spící Lilly a pousmála se, utřela si slzu a zašla do ložnice.