Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ginny i Harry se probudili naráz. Usmáli se na sebe a Ginny se ještě pohodlněji zachumlala do peřin v Harryho náruči. Byla šťastná že nakonec sebrala odvahu jít do domu Blacků. Věděla, že kromě jeho by nikoho jiného nechtěla. A Harry to taky věděl. Políbil ji do vlasů a dál tam spolu leželi. Možná by leželi ještě hodně dlouho, kdyby se Harry nepodíval na hodinky a malá Lilly nezačala křičet. Ginny honem vstala a šla Lilly utěšit a Harry se začal připravovat do práce. Posbíral oblečení, které se po tom vášnivém a romantickém večeru válelo všude možně a zamířil hledat koupelnu, kde by mohl vykonat ranní hygienu a obléct se.
Sešli se až u snídaně, kde Lilly Harryho málem poléla kakaem. Spokojeně si pohazovala s hrníčkem a něco si přitom broukala. Sice hrozilo vážné nebezpečí, že se poleje a hrnek rozbije, ale bylo to přece kouzelnické dítě takže by teoreticky nic rozbít nechtěně neměla. A to pyžámko, co měla na sobě bylo už stejně doťapkané Merlin ví čím...
"Máma a táta, Džiiiny a Heeely a Liiili!" zpívala si pořád dokolečka. Ti dva se tomu jenom smály. Nakonec ale musel už opravdu odejít do práce.
"Můžu tě tady nechat samotnou s tou malou? Neutečeš mi zase někam? Slib že tady zůstaneš..." říkal jí s úsměvem, ale věděla, že mu na tom opravdu záleží.
"Ano, zůstanu tady. Slibuju. Žiju tady už dva a půl roku, ještě se mi nic nestalo a tak rychle bych se nevytratila. Obvzlášť s malou ne." ujistila ho a pohladila po tváři. "Ale ty mi slib, že se vrátíš do osmi hodin večer a neřekneš nikomu, ani Hermioně, mamce, prostě nikomu, kde bydlím." podívala se na něj naléhavě. Harry se nadechnul a už chtěl protestovat, protože na něj určitě bude tlačit Lupinová, aby jí to řekl. Nejsou tak hloupí, aby si nedomysleli kde Harry skončil. Nakonec ale přikývl.
"Dobře Ginny, lásko, neřeknu jim nic a vrátím se včas. Slibuju."Políbili se ještě na rozloučenou a Harry Lilly objal, potom ještě mávnul a s hlasitým prásk zmizel. Malá na to jenom koukala velice udivěně, nikdy nic takového neviděla, maminka přece nekouzlila, ale dál si spokojeně, i když trochu zmateněji, zpívala "Máma a táta, Džiiiiny a Heeely a..."
"..a ušpiněná Lilly!" dozpívala Gin, načež ji popadla pod pažemi, trochu ji polechtala a rozesmátou nesla do koupelny, aby ji umyla.

Lilly spala a tak si Gin dovolila znovu použít hůlku. Radši v podkroví, kde když tak měla kouzelné knihy s protikouzly. Dlouho ji neměla v ruce, stejně jako všechny přísady a tak. Zkoušela si namíchat lektvary, trochu mávala hůlkou aby si znovu zvykla na pohyby. A jak se tak soustředila, nevšimla si, že se k ní někdo zezadu plíží. Byl celý zahalený v černém a pomalu oddechoval. Už byl skoro u ní. Chytl ji za rameno, Ginny se otočila a v očích měla náhle děs. Malou v postýlce probudil matčin výkřik.

Harry mezitím šťastně dorazil do práce a jak předpokládal, už tam na něj před kanceláří čekala Tonksová-Lupinová. Usmál se na ni a vešel dovnitř, v čemž ho následovala. Když za sebou zavřela dveře a on sedl ke stolu, skočila k němu.
"Tak kdepak asi pan Potter byl? Že by za budoucí paní Potterovou? Jinak řečeno, ty jsi byl na noc u Ginny, že?" usmála se a sledovala jeho šťastný obličej. Přikývl. Tím se Nymfadora ještě více nadchla a začala zjišťovat. "A víš kde bydlí?"
Harry přikývl, ale protože věděl, co bude následovat za otázku, odpověděl jí radši už teď. "A slíbil jsem jí, že nikomu neřeknu kde to je. Ani tobě, Doro.." pohlédl na ni a potom se začal věnovat práci, co měl na stole. "Pěkný den!" popřál jí ještě a nechal ji, aby odešla. Pochopila to a zklamaně vyšla z jeho kanceláře.
Práce mu dnes šla velmi rychle, snad proto, že věděl o Ginny a byl si jistý, že na něj čeká i s Lilly a večeří.